Cytat na dziś

Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.

Jan Paweł II

Kalendarium
1866-05-19 (153 lata temu)

urodził się gen. Tadeusz Rozwadowski

1919-05-20 (100 lat temu)

urodził się Gustaw Herling-Grudziński, pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, antykomunista.

W sieci:

Polska leży w Europie! - recenzja TN

03-03-2013

Festiwal Sarmacki: Smoleński 400 lat później.

04-07-2011

Inicjatywa „Tak dla Pileckiego!”

24-01-2010

Szczepan Twardoch „Zimne wybrzeża”.

23-01-2010

Maciej Parowski „Burza. Ucieczka z Warszawy ’40”

23-01-2010

HallmannTV

29-08-2009

Hallmann MP3: Przesłanie Generała Andersa

27-08-2009

Jeden z Szesnastu - Stanisław Michałowski

21-07-2009
Templum Novum on Facebook

I edycja konkursu "Szańce Europy"!

Redakcja "TN" ogłasza konkurs na eseje i tłumaczenia z zakresu nauk humanistycznych dotyczących tożsamości europejskiej (na poziomie regionu, państw narodowych i kontynentu). Termin przesyłania prac w wersji elektronicznej minie 1 lutego 2013 r. Prosimy materiały przekazywać na maila: rekonkwista72(==no==s p a m==)poczta.onet.pl Najlepsza praca ukaże sie drukiem jako kolejny tom serii Rekonkwista, a fragmenty wyróżnionych opublikujemy w kolejnych tomach naszego pisma.

Redakcja

Lada dzień... 28-10-2001

Ile de France... ukaże się nowy album Ile de France pt. "Non a la dictature planétaire". Niestety jeśli chodzi o inną gwiazdę francuskiego rocka tożsamościowego In Memoriam, mamy smutniejsze wieści. Wydanie ich najnowszego CD "Persona non grata" zostało opóźnione, gdyż dwóch członków zespołu uległo wypadkowi.


Autor: Radek


Odrobinę Ultimy po włosku... 24-10-2001

RTP wydała właśnie nowy CD Aurory, tożsamościowej grupy z Rzymu grającej energicznego hard-rocka. Krążek zatytułowany został "Dritto al Cuore di chi crede", ciekawostką jest zamieszczenie na płycie nowej wersji świetnego i znanego zapewne wielu naszym czytelnikom utworu "Fatherland" szwedzkiej Ultimy Thule.


Autor: Radek


Nowe twarze 24-10-2001

Już niedługo ukaże się pierwsza płyta włoskiego Delenda Carthago z Perugii. Zespół ten można usłyszeć na wydanej niedawno składance "Exordia", gdzie prezentuje się bardzo obiecująco czerpiąc obficie z dziedzictwa włoskiego rocka alternatywnego. Jakiś czas temu ukazała się za to debiutancka płyta "Cosmo o microcosmo" Skoll'a, który również pojawił się na "Exordii". Znajdująca się tam ballada "Monsieur Henry" poświęcona Henremu de la Rochejaquelain, jednemu z ważniejszych kontrrewolucjonistów żyjących w czasach Rewolucji Francuskiej poprostu rzuca na kolana. Mamy nadzieję, że tak samo jest...


Autor: Radek


Hobbit w studio 24-10-2001

HobbitHobbit pracuje nad nowym materiałem, nagrywa również utwory przeznaczone na rozmaite składanki. Wszystkich sympatyków zespołu ucieszy na pewno wiadomość, że być może już niedługo pojawi się oficjalna strona www zespołu.


Autor: Radek


Niezmordowani 24-10-2001

Panowie z ZetaZeroAlfa ostro pracują. Ledwo wydali "Kriptonite", a już ogłaszają, że mają materiał na nową płytę. Ciekawe, czy będzie to, podobnie jak "La dittatura del sorriso" ("Dyktatura uśmiechu") posttecho połączone z noisem?


Autor: Radek


Odczyt: "Dlaczego monarchia?" 22-10-2001

Ruch Katolicko-Narodowy i Organizacja Monarchistów Polskich zapraszają na odczyt Adriana Nikiela "Dlaczego monarchia?"
26 października A.D. 2001, godz. 17.15

Siedziba Ruchu Katolicko-Narodowego:
ul. Kazimierza Jagiellończyka 22, Wrocław
(wejście przez księgarnię narodową "Chrobry")


Autor: A. Nikiel


Książka: Aksamitny Anschluss 21-10-2001

Nakładem wydawnictwa superNOWA ukazała się właśnie nowa książka Eugeniusza Dębskiego pt. "Aksamitny Anschluss". Dzieło Dębskiego łączy elementy political-fiction z powieścią sensacyjną. Jej bohaterem jest polski patriota, wciągnięty w walkę ze spec-służbami okupujących Polskę Niemiec i Rosji. Akcja powieści dzieje się w przyszłości, gdy Polski nie ma już na mapie Zjednoczonej Europy. Należy dodać, że wśród znawców literatury fantastycznej "Aksamitny Anschluss" spotkał się ze zdecydowanie pozytywnymi ocenami.
Książkę można kupić w księgarniach i EMPiKach oraz w sprzedaży wysyłkowej u wydaw...


Autor: Dawid


Montmartre 21-10-2001

Ciekawostka dla fanów Vae Victis (i nie tylko): w 3-cim numerze tygodnika Reakcja przeczytać możemy artykuł Piotra K. Kosmali pt. "Wzgórze męczenników". Artykuł poświęcony jest Montrmartre, jedznej z dzielnic Paryża. Cała jego konstrukcja oparta została o cytaty z jednego z utworów Vae Victis.


Autor: Radek


Wystawa: Kościoły, Kościółki, Kapliczki 21-10-2001

Do końca października 2001r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury "Afisz" oglądać można wystawę malarstwa Mariana Kosiora pt. "Kościoły, Kościółki, Kapliczki".

[Więcej]


Autor: (red)


Pamięć nie dała się zgładzić 14-10-2001

W Muzeum Katyńskim w Warszawie obejrzeć można fotokopie dokumentów o zbrodniach dokonanych w Katyniu i Charkowie.

Muzeum Katyńskie,
Fort Czerniakowski ul Powsińska 13
śr.-nd. 10.00-16.00 wstęp wolny
tel: 0-22 842 66 11


Autor: Radek


<<
Wyśw. informacje od 1001 do 1010 (ogółem: 1057)
>>

Redakcja portalu Phalanx.pl oraz redakcja magazynu „Templum Novum” informują, że za sprawą dwustronnego porozumienia oba nasze projekty połączyły swoje siły i od 2010 r. funkcjonują jako jeden portal internetowy oraz jedno czasopismo. Razem będzie nam łatwiej osiągać cele, jakie założyliśmy sobie tworząc w 1998 r. projekt Phalanx i wydając od 2004 r. magazyn „Templum Novum”. Chcemy wspólnie rozbudowywać nasz nowy projekt medialny (czasopismo i portal), który skupi wokół siebie ludzi na poważnie zainteresowanych poszukiwaniem nowych dróg rozwoju politycznego i kulturalnego dla Polski, Europy i innych narodów Christianitas. Czasopismo będzie miejscem na głębszą refleksję na ten temat, a portal – serwisem informacyjnym. Każdy, kto uważa naszą inicjatywę za pożyteczną, może nas wesprzeć swoim wolontariatem, pasją publicystyczną, reklamą (na swojej stronie www, blogu, w czasopiśmie lub innych mediach), kolportażem, wpłatą darowizny lub przystąpieniem do funduszu wydawniczego „Templum Novum”.

Redakcja(c) Magazyn Phalanx i Templum Novum, wszystkie prawa zastrzeżone, przedruki wyłącznie za zgodą redakcji