Cytat na dziś

Jest to doprawdy godne uwagi, iż we współczesnym społeczeństwie zachodnim ludzie buntują się na rzecz tych właśnie wartości, jakie wyznaje system, przeciw któremu myślą, że się buntują.

Ted Kaczynski

Kalendarium

W sieci:

Polska leży w Europie! - recenzja TN

03-03-2013

Festiwal Sarmacki: Smoleński 400 lat później.

04-07-2011

Inicjatywa „Tak dla Pileckiego!”

24-01-2010

Szczepan Twardoch „Zimne wybrzeża”.

23-01-2010

Maciej Parowski „Burza. Ucieczka z Warszawy ’40”

23-01-2010

HallmannTV

29-08-2009

Hallmann MP3: Przesłanie Generała Andersa

27-08-2009

Jeden z Szesnastu - Stanisław Michałowski

21-07-2009
Templum Novum on Facebook

I edycja konkursu "Szańce Europy"!

Redakcja "TN" ogłasza konkurs na eseje i tłumaczenia z zakresu nauk humanistycznych dotyczących tożsamości europejskiej (na poziomie regionu, państw narodowych i kontynentu). Termin przesyłania prac w wersji elektronicznej minie 1 lutego 2013 r. Prosimy materiały przekazywać na maila: rekonkwista72(==no==s p a m==)poczta.onet.pl Najlepsza praca ukaże sie drukiem jako kolejny tom serii Rekonkwista, a fragmenty wyróżnionych opublikujemy w kolejnych tomach naszego pisma.

Redakcja

SFS + Londinium SPQR + Z0A = ? 01-06-2001

[Scz] Sotto Fascia Semplice pracuje nad nową płytą - podobno jeszcze bardziej eksperymentalną od poprzedniej. Jeśli "Crociato" powaliła nas na kolana, to co nas czeka tym razem?
Równolegle duet pracuje z Londinium SPQR nad płytą poświęconą pamięci C. Z. Codreanu - legendarnego przywódcy rumuńskiej Żelaznej Gwardii. Cała płyta ma być utrzymana w klimatach apokaliptycznego folku, neofolku i neoclassicu. Zaś samo L. pracuje z ZetaZeroAlfa nad "Tribute to Ain Soph" (znowu ku pamięci!). Ain Soph to jedna z grup włoskiego podziemia, grająca industrial.
Włoski rok 2001 zapowiada się za...


Autor: Radek


Nowa Twierdza 01-06-2001

[Phx] Panowie z Twierdzy przygotowują się do nagrania kolejnej płyty. Zapowiadają, że będzie dużo lepsza od poprzedniej. Wszystko ma być bardzo melodyjne i przebojowe.
Trzymamy kciuki!


Autor: Radek


Imperium w Polsce? 01-06-2001

[Phx+Scz]"Imperium" - najnowsze dzieło Divisionu 250 wydane będzie na licencji w Niemczech (na winylu) i w Polsce (na kasecie).


Autor: Radek


Exordia 01-06-2001

[Scz] RTP promuje nowe twarze: właśnie ukazała się pierwsza składanka z cyklu Exordia, na której znalazły się: Skoll, Imperium, Delenda carthago, Hispania/Hobbit, Nayland i Carpe Diem.


Autor: Radek


Szczerbiec SPQR 01-06-2001

Nowy numer Szczerbca kontynuuje praktykę reprodukowania okładek płyt wydanych przez RTP. Tym razem przyszła kolej na "Fare quadrato". Numer rozpoczyna artykuł poświęcony życiu Massimo Morsello. Sporo w nim faktów dotyczących jego działalności społeczno politycznej, zupełnie pominięto jednak jego zaangażowanie w tworzenie kultury alternatywnej. W numerze ponadto znajduje się obszerny artykuł poświęcony postaci i twórczości Konstantego Dobrzyńskiego (jak widać Szczerbiec ściga się z Wszechpolakiem...) oraz dwa ciekawe opowiadania. No i spora dawka wierszy. A na zakończenie najświeższe wie...


Autor: Radek


Estirpe x 1000 01-06-2001

[Scz] Hiszpańskiemu Estirpe Imperial udało się sprzedać ponad 1000 sztuk ich najnowszej produkcji "Seguimos vivos" w ciągu pierwszych dwóch tygodni dystrybucji. Jak na zespół tworzący w podziemiu to prawdziwy rekord!


Autor: Radek


Cichy wielbiciel 01-06-2001

Nie wiemy czy się cieszyć czy smucić. W redakcji Nowego Państwa zagnieździł się cichy wielbiciel MW (hurrrraaa!), niestety z gatunku tych złośliwych (ueeee!). Nie wspominalibyśmy o tym akurat w tym miejscu, gdyby nie to, że dość często porusza tematy kulturalne. Oto próbka: "Dostaliśmy za zupełną darmochę nowy numer Wszechpolaka (...). A w nim (...) relacja z Koncertu Narodowego ze Skrzynek koło Tomaszowa Mazowieckiego. Jak widać, wieś śpiewa i tańczy. Na narodowo". Albo: Wszechpolak (...) prezentuje zespół Twierdza. Mięczaki potworne, ...


Autor: Radek


Wszechpolak na 102 01-06-2001

Ukazał się właśnie nowy numer Wszechpolaka. Trzeba przyznać, że panowie z numeru na numer są coraz lepsi. W aktualnym numerze obok artykułów stricte politycznych znaleźć można recenzję z koncertu zorganizowanego przez MW z Tomaszowa Mazowieckiego oraz artykuł o Konstantym Dobrzyńskim, poecie dwudziestolecia międzywojennego, którego wiersze przesycone tematyką społeczno-patriotyczną zachowały do dziś świeżość. Niestety ich odbiór skutecznie zakłócany jest przez źle dobrane czcionkę. Usterka to jednak niewielka.
Warto również wspomnieć o ciekawostce jaką jest tożsamościowa wkładka "Ha...


Autor: Radek


Więcej RIFffów! 28-04-2001

Trwają przygotowania do wydania kolejnej kompilacji "Sur les terres du RIF 2", na której wystąpią m.in Elendil, Basic Celtos i Im Memoriam.


Autor: Radek


Tribune Musicale #5 24-04-2001

Właśnie ukazał się nowy numer francuskiego pisma muzycznego "Tribune Musicale". Redakcja TM stara się w każdym numerze zamieszczać materiał przybliżający scenę patriotyczną w wybranym kraju. Tym razem przyszła kolej na Szwecję. Jak pewnie wszyscy się domyślają mowa jest w nim głównie o Ultimie Thule.
W numerze nie zabrakło również RIF-u: jest spory wywiad z Elendil oraz - jak zawsze - recenzje koncertów i najświeższe wiadomości.


Autor: Radek


<<
Wyśw. informacje od 1041 do 1050 (ogółem: 1057)
>>

Redakcja portalu Phalanx.pl oraz redakcja magazynu „Templum Novum” informują, że za sprawą dwustronnego porozumienia oba nasze projekty połączyły swoje siły i od 2010 r. funkcjonują jako jeden portal internetowy oraz jedno czasopismo. Razem będzie nam łatwiej osiągać cele, jakie założyliśmy sobie tworząc w 1998 r. projekt Phalanx i wydając od 2004 r. magazyn „Templum Novum”. Chcemy wspólnie rozbudowywać nasz nowy projekt medialny (czasopismo i portal), który skupi wokół siebie ludzi na poważnie zainteresowanych poszukiwaniem nowych dróg rozwoju politycznego i kulturalnego dla Polski, Europy i innych narodów Christianitas. Czasopismo będzie miejscem na głębszą refleksję na ten temat, a portal – serwisem informacyjnym. Każdy, kto uważa naszą inicjatywę za pożyteczną, może nas wesprzeć swoim wolontariatem, pasją publicystyczną, reklamą (na swojej stronie www, blogu, w czasopiśmie lub innych mediach), kolportażem, wpłatą darowizny lub przystąpieniem do funduszu wydawniczego „Templum Novum”.

Redakcja



(c) Magazyn Phalanx i Templum Novum, wszystkie prawa zastrzeżone, przedruki wyłącznie za zgodą redakcji