Cytat na dziś

Chyba nigdy dotąd w historii artysta nie mógł być bardziej pewien tego, że im bardziej jest ekstrawagancki, obrazoburczy, niedorzeczny i nieprzystępny tym bardziej będzie chwalony, rozpieszczony i wielbiony.

M. Eliade

Kalendarium
1866-05-19 (153 lata temu)

urodził się gen. Tadeusz Rozwadowski

1919-05-20 (100 lat temu)

urodził się Gustaw Herling-Grudziński, pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, antykomunista.

W sieci:

Polska leży w Europie! - recenzja TN

03-03-2013

Festiwal Sarmacki: Smoleński 400 lat później.

04-07-2011

Inicjatywa „Tak dla Pileckiego!”

24-01-2010

Szczepan Twardoch „Zimne wybrzeża”.

23-01-2010

Maciej Parowski „Burza. Ucieczka z Warszawy ’40”

23-01-2010

HallmannTV

29-08-2009

Hallmann MP3: Przesłanie Generała Andersa

27-08-2009

Jeden z Szesnastu - Stanisław Michałowski

21-07-2009
Templum Novum on Facebook

I edycja konkursu "Szańce Europy"!

Redakcja "TN" ogłasza konkurs na eseje i tłumaczenia z zakresu nauk humanistycznych dotyczących tożsamości europejskiej (na poziomie regionu, państw narodowych i kontynentu). Termin przesyłania prac w wersji elektronicznej minie 1 lutego 2013 r. Prosimy materiały przekazywać na maila: rekonkwista72(==no==s p a m==)poczta.onet.pl Najlepsza praca ukaże sie drukiem jako kolejny tom serii Rekonkwista, a fragmenty wyróżnionych opublikujemy w kolejnych tomach naszego pisma.

Redakcja

SFS + Londinium SPQR + Z0A = ? 01-06-2001

[Scz] Sotto Fascia Semplice pracuje nad nową płytą - podobno jeszcze bardziej eksperymentalną od poprzedniej. Jeśli "Crociato" powaliła nas na kolana, to co nas czeka tym razem?
Równolegle duet pracuje z Londinium SPQR nad płytą poświęconą pamięci C. Z. Codreanu - legendarnego przywódcy rumuńskiej Żelaznej Gwardii. Cała płyta ma być utrzymana w klimatach apokaliptycznego folku, neofolku i neoclassicu. Zaś samo L. pracuje z ZetaZeroAlfa nad "Tribute to Ain Soph" (znowu ku pamięci!). Ain Soph to jedna z grup włoskiego podziemia, grająca industrial.
Włoski rok 2001 zapowiada się za...


Autor: Radek


Nowa Twierdza 01-06-2001

[Phx] Panowie z Twierdzy przygotowują się do nagrania kolejnej płyty. Zapowiadają, że będzie dużo lepsza od poprzedniej. Wszystko ma być bardzo melodyjne i przebojowe.
Trzymamy kciuki!


Autor: Radek


Imperium w Polsce? 01-06-2001

[Phx+Scz]"Imperium" - najnowsze dzieło Divisionu 250 wydane będzie na licencji w Niemczech (na winylu) i w Polsce (na kasecie).


Autor: Radek


Exordia 01-06-2001

[Scz] RTP promuje nowe twarze: właśnie ukazała się pierwsza składanka z cyklu Exordia, na której znalazły się: Skoll, Imperium, Delenda carthago, Hispania/Hobbit, Nayland i Carpe Diem.


Autor: Radek


Szczerbiec SPQR 01-06-2001

Nowy numer Szczerbca kontynuuje praktykę reprodukowania okładek płyt wydanych przez RTP. Tym razem przyszła kolej na "Fare quadrato". Numer rozpoczyna artykuł poświęcony życiu Massimo Morsello. Sporo w nim faktów dotyczących jego działalności społeczno politycznej, zupełnie pominięto jednak jego zaangażowanie w tworzenie kultury alternatywnej. W numerze ponadto znajduje się obszerny artykuł poświęcony postaci i twórczości Konstantego Dobrzyńskiego (jak widać Szczerbiec ściga się z Wszechpolakiem...) oraz dwa ciekawe opowiadania. No i spora dawka wierszy. A na zakończenie najświeższe wie...


Autor: Radek


Estirpe x 1000 01-06-2001

[Scz] Hiszpańskiemu Estirpe Imperial udało się sprzedać ponad 1000 sztuk ich najnowszej produkcji "Seguimos vivos" w ciągu pierwszych dwóch tygodni dystrybucji. Jak na zespół tworzący w podziemiu to prawdziwy rekord!


Autor: Radek


Cichy wielbiciel 01-06-2001

Nie wiemy czy się cieszyć czy smucić. W redakcji Nowego Państwa zagnieździł się cichy wielbiciel MW (hurrrraaa!), niestety z gatunku tych złośliwych (ueeee!). Nie wspominalibyśmy o tym akurat w tym miejscu, gdyby nie to, że dość często porusza tematy kulturalne. Oto próbka: "Dostaliśmy za zupełną darmochę nowy numer Wszechpolaka (...). A w nim (...) relacja z Koncertu Narodowego ze Skrzynek koło Tomaszowa Mazowieckiego. Jak widać, wieś śpiewa i tańczy. Na narodowo". Albo: Wszechpolak (...) prezentuje zespół Twierdza. Mięczaki potworne, ...


Autor: Radek


Wszechpolak na 102 01-06-2001

Ukazał się właśnie nowy numer Wszechpolaka. Trzeba przyznać, że panowie z numeru na numer są coraz lepsi. W aktualnym numerze obok artykułów stricte politycznych znaleźć można recenzję z koncertu zorganizowanego przez MW z Tomaszowa Mazowieckiego oraz artykuł o Konstantym Dobrzyńskim, poecie dwudziestolecia międzywojennego, którego wiersze przesycone tematyką społeczno-patriotyczną zachowały do dziś świeżość. Niestety ich odbiór skutecznie zakłócany jest przez źle dobrane czcionkę. Usterka to jednak niewielka.
Warto również wspomnieć o ciekawostce jaką jest tożsamościowa wkładka "Ha...


Autor: Radek


Więcej RIFffów! 28-04-2001

Trwają przygotowania do wydania kolejnej kompilacji "Sur les terres du RIF 2", na której wystąpią m.in Elendil, Basic Celtos i Im Memoriam.


Autor: Radek


Tribune Musicale #5 24-04-2001

Właśnie ukazał się nowy numer francuskiego pisma muzycznego "Tribune Musicale". Redakcja TM stara się w każdym numerze zamieszczać materiał przybliżający scenę patriotyczną w wybranym kraju. Tym razem przyszła kolej na Szwecję. Jak pewnie wszyscy się domyślają mowa jest w nim głównie o Ultimie Thule.
W numerze nie zabrakło również RIF-u: jest spory wywiad z Elendil oraz - jak zawsze - recenzje koncertów i najświeższe wiadomości.


Autor: Radek


<<
Wyśw. informacje od 1041 do 1050 (ogółem: 1057)
>>

Redakcja portalu Phalanx.pl oraz redakcja magazynu „Templum Novum” informują, że za sprawą dwustronnego porozumienia oba nasze projekty połączyły swoje siły i od 2010 r. funkcjonują jako jeden portal internetowy oraz jedno czasopismo. Razem będzie nam łatwiej osiągać cele, jakie założyliśmy sobie tworząc w 1998 r. projekt Phalanx i wydając od 2004 r. magazyn „Templum Novum”. Chcemy wspólnie rozbudowywać nasz nowy projekt medialny (czasopismo i portal), który skupi wokół siebie ludzi na poważnie zainteresowanych poszukiwaniem nowych dróg rozwoju politycznego i kulturalnego dla Polski, Europy i innych narodów Christianitas. Czasopismo będzie miejscem na głębszą refleksję na ten temat, a portal – serwisem informacyjnym. Każdy, kto uważa naszą inicjatywę za pożyteczną, może nas wesprzeć swoim wolontariatem, pasją publicystyczną, reklamą (na swojej stronie www, blogu, w czasopiśmie lub innych mediach), kolportażem, wpłatą darowizny lub przystąpieniem do funduszu wydawniczego „Templum Novum”.

Redakcja(c) Magazyn Phalanx i Templum Novum, wszystkie prawa zastrzeżone, przedruki wyłącznie za zgodą redakcji