Najnowsze informacje

Na antypodach modernizmu

16-04-2014  

Już w sprzedaży książka "Na antypodach modernizmu" - wybór tekstów Juliusa Evoli.Pierwsza biografia Roberta Brasillacha w Polsce już we wrześniu!

02-09-2013  

Biografia "ofiary klamstwa katyńskiego" (200 stron) pióra Philippe d'Hugues z 2005 roku w tłumaczeni...
Redystrybucja TN 13

10-06-2013  

Oto zweryfikowana lista salonów sieci Empik, w których powinno być wyłożone Templum Novum 13. Powodz...Festiwal Orle Gniazdo

12-05-2013  

Już za półtora miesiąca wydarzenie jakiego w Polsce jeszcze nie było: pierwszy tożsamościowy festiwa...
TN13: REWOLUCJA Z PRAWA!

03-02-2013  

Pismo, którego nie trzeba już nachalnie reklamować. To już „trzynasty” tom TN, któremu przyświeca af...
Pogrom czy odwet?

13-11-2012  

Zapraszamy na spotkanie z redaktorem naczelnym "Templum Novum" dr Mariuszem Bechtą.
Konkurs Żołnierze Wyklęci

03-11-2012  

Magazyn Templum Novum objął patronatem medialnym konkurs "W naszej pamięci Żołnierze Wyklęci"....Promocja TN: 4 za 45!

03-11-2012  

Promocja: 4 archiwalne numery Templum Novum (7, 9, 10, 11-12) za 45zł! Cena obejmuje koszty wysyłki...
Festiwal Orle Gniazdo

Autor: Orle Gniazdo/phx
12-05-2013  

Już za półtora miesiąca wydarzenie jakiego w Polsce jeszcze nie było: pierwszy tożsamościowy festiwal Orle Gniazdo!"Idea Festiwalu "Orle Gniazdo" zrodziła się w głowach organizatorów około roku temu. W Polsce brakuje jednej naprawdę dużej patriotycznej imprezy kulturalnej i Festiwal ma za zadanie tę lukę wypełnić. Znamy również doświadczenia naszych zagranicznych przyjaciół (np Węgrów, którzy festiwali mają co najmniej kilkanaście) i mamy nadzieję, że z czasem im dorównamy!" - piszą na swojej stronie organizatorzy.

 

Festiwal "Orle Gniazdo" to przede wszystkim praktyczny pomysł na wsparcie narodowej sceny muzycznej. Przejście na wyższy stopień w walce o kulturę i tożsamość Polaków. "Orle Gniazdo" to duży zastrzyk zdrowej idei narodowej, ale także spora dawka adrenaliny i dobrej zabawy!

Podczas trwającego trzy dni Festiwalu, każdy z Was będzie mógł usłyszeć najpopularniejsze polskie kapele sceny RAC, zespoły Oi!owe, folkowe, metalowe, a także kilku wykonawców prężnie rozwijającego się w Polsce narodowego hip-hopu. Przegląd sceny nie sprowadzi się zatem do przeglądu konkretnego gatunku muzycznego, lecz raczej do treści, którym od lat 'liberalne' media kładą tamę w przestrzeni publicznej. Wspólnym mianownikiem Festiwalu jest, szeroko pojęta, scena tożsamościowa.

Na "Orlim Gnieździe" zobaczymy więc obok raperów - Enceha i Ptaku, znane gwiazdy koncertów narodowych - Irydion, Nordica, czy Wilcze Stado. Scena zadrży na pewno pod mocnym brzemieniem Tormentii i węgierskiej Utolsó Védvonal (Ostatnia Linia Obrony). Pogo porwie publikę w trakcie występów Obłędu i All Bandits. Może nawet w trakcie koncertu Nessuna Resa publiczność nauczy się kilku włoskich zwrotów ; ). Łącznie wystąpi kilkunastu artystów, z pewnością będzie to największa tego typu impreza w naszym kraju.

Spora dawka koncertów to nie jedyne atrakcje czekające na uczestników Festiwalu. Będziemy mogli wziąć udział w zabawach sportowych przygotowanych przez grupę od lat zajmującą się organizacją surviwali, oraz zobaczyć pokazy walk drużyny wojów. Ośrodek, w którym odbędzie się Festiwal posiada boisko do piłki nożnej i siatkówki, a także basen. Organizatorzy przewidują zawody w przeciąganiu liny czy siłowaniu na rękę. Na terenie Festiwalu rozstawione będą stoiska z odzieżą i prasą narodową, na której już zapowiedziało się kilkunastu producentów i dystrybutorów. Dla koneserów nie zabraknie oryginalnych płyt, biżuterii oraz innych gadżetów narodowych, a nawet... polowego studia tatuaży!

Niezwykle ważna jest także atmosfera, spotkania ze starymi znajomymi, poznawanie nowych... Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z działalnością różnych organizacji i grup narodowych i nacjonalistycznych. Oprócz wspólnej rekreacji, na pewno będzie też pora na ideowe dyskusje, wymianę doświadczeń i metod prowadzenia aktywnej narodowej działalności.

Bilet na Festiwal wraz z miejscem na namiot kosztuje 140zł. Atrakcyjną ofertą jest bilet za jedyne 180zł (dla grup zorganizowanych 7 osób) do trzypokojowego domku z łazienką i aneksem kuchennym. Można też wynająć domek dla grupy 5-cio lub 6-cio osobowej, kosztujący odpowiednio 200zł i 240zł od osoby. Organizatorzy udostępniają domki jedynie grupom zorganizowanym lub dla kilku rodzin (także z dziećmi). Warto jednak pamiętać, że przy wynajmie domku obowiązuje kaucja zwrotna 300zł za cały domek. Cena biletu dla dzieci podlega negocjacji, na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw, przewidziane są również atrakcje dla najmłodszych uczestników.

Podobne festiwale za granicą przyciągają setki, a nawet tysiące uczestników, amatorów dobrej muzyki, chcących spędzić czas w atmosferze zgoła odmiennej od "komercyjnych" imprez. Najbardziej znanym w środowisku narodowym jest Magyar Sziget (Węgierska Wyspa), którego organizacja i dla nas była w pewnym stopniu inspiracją. Silna scena muzyczna i kulturalna, jest fundamentem silnego ruchu społecznego o profilu narodowym. Nie będziemy więc szczędzić trudu i środków żeby nasze Orły rozwinęły skrzydła Spotkajmy się na Orlim Gnieździe!

Materiały promocyjne Festiwalu "Orle Gniazdo"


<- wróć do: Informacje

Skomentuj na forum!

Spodobał Ci się ten artykuł?

Wesprzyj nasz portal oraz magazyn „Templum Novum”!

Dzięki Tobie bedziemy mogli rozszerzyć naszą działalność!


Numer konta naszego funduszu wydawniczego: Bank PEKO SA 72 1240 1141 1111 0000 1687 4819

W polu „tytułem” prosimy wpisywać: „Fundusz Wydawniczy TN”

(c) Magazyn Phalanx i Templum Novum, wszystkie prawa zastrzeżone, przedruki wyłącznie za zgodą redakcji