Ferdynand Ossendowski - życie i dzieło


syberia

Autor wpisu Admin

Ferdynand Ossendowski był odkrywcą i pisarzem, który pisał o swoich podróżach po świecie. Urodził się w 1878 r., zmarł w 1945 r., wtedy też napisał swoją najbardziej znaną książkę „Noce długich noży”.

Ossendowski rozpoczął swoją pierwszą podróż dookoła świata w wieku 17 lat. Jego druga podróż rozpoczęła się, gdy dołączył do rewolucjonistów w Rosji, ale później przekształciła się w wieloletnie wygnanie z wieloma zmianami w kraju zamieszkania oraz innymi osobistymi zmaganiami.

Wyjechał z Rosji, by pracować jako inżynier w firmie stoczniowej w Finlandii, gdzie ostatecznie po prawie 10 latach podróży osiadł z rodziną. Mieszkał tam aż do śmierci

Ferdynand Ossendowski - odkrywca Syberii

Ferdynand Ossendowski to słynny polski badacz Syberii, który udokumentował swoją podróż w książce „Historia Rosji – ludzie i wydarzenia, które zmieniły Rosję od epoki kamienia do naszych czasów”.

Ferdynand Ossendowski ma bardzo ciekawą podróż po Syberii. Musiał spędzić wiele długich miesięcy w trudnych warunkach, w tym podróżując przez zamarznięte tundry i znosząc głód, pragnienie, szkorbut, a nawet zarazę. Jego styl pisania jest uważany za jeden z najlepszych przykładów w historii pisarstwa naturalistycznego.

Książka Ossendowskiego przyczyniła się do podniesienia świadomości na temat losu Kozaków i przyniosła mu sławę. Książka została przetłumaczona na ponad 18 języków i stała się bestsellerem w 21 krajach.

Ferdynand Ossendowski - pionier polskiej nauki

Ferdynand Ossendowski to polski odkrywca i pisarz, który jest najbardziej znany z tego, że był jednym z czołowych badaczy i etnografów Azji Środkowej pod koniec XIX wieku. W swoim krótkim życiu podróżował po Azji, Afryce, Europie i Ameryce Północnej.

Ferdynand Ossendowski - książki

Ferdynand Ossendowski to jeden z najpopularniejszych pisarzy w Polsce. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków, a jego prace są często wykorzystywane w polskich szkołach. Pod względem liczby przetłumaczonych książek może się z nim równać tylko Henryk Sienkiewicz.


07-02-22

Komentuj artykuł

Komentuj artykuł