Wydawnictwo patriotyczne - poznaj polską literaturę?

Polska ma długą historię wydawniczą. Patrioci i dobrze wykształcony naród wykorzystywali prasę do tworzenia opinii publicznej, informacji, edukacji i rozrywki.

Wydawnictwo patriotyczne - jakie książki w nim znajdziemy?

Wydawnictwo patriotyczne to wydawnictwo wydające książki ze szczególnym uwzględnieniem tożsamości narodowej i patriotyzmu.

Misją Wydawnictwa Patriotycznego jest propagowanie wartości:

  • demokratycznych,
  • patriotyzmu,
  • nacjonalizmu.

Publikują książki o społeczeństwie, historii, kulturze i religiach świata po angielsku, hiszpańsku, niemiecku i polsku. Ostatnio rozszerzyli również swoją ofertę publikacji, zaczynając publikować w większej liczbie języków.

Wydawnictwo patriotyczne - historia i teraźniejszość

Patriotyzm zawsze był i zawsze będzie częścią polskiej kultury. Na przestrzeni dziejów publikacje nacjonalistyczne były w Polsce tak popularne, że zaczęły rywalizować z wieloma innymi publikacjami.

Pierwsze wydawnictwo patriotyczne zostało założone w Polsce w 1810 r. przez grupę pisarzy patriotycznych, których głównym celem było wydawanie dzieł propagujących tożsamość narodową. W drugiej połowie XIX wieku i do II wojny światowej patriotyzm szybko się rozrastał i powstało wiele wydawnictw patriotycznych na szczeblu ogólnokrajowym.

ksiazki stare

Wydawnictwo patriotyczne - co nowego w nim?

Dawniej wydawcy nie mieli wielu możliwości wydawania książek literatury patriotycznej. Wraz z pojawieniem się e-booków i publikacji cyfrowych, wydawcy zaczęli publikować więcej książek literatury patriotycznej. Obecnie wielu twórców pisze i udostępnia patriotyczne dzieła na platformach cyfrowych, co zdecydowanie ułatwia dostęp masowym odbiorcom.

Wydawnictwo patriotyczne - dlaczego warto je wspierać?

Wydawnictwo patriotyczne to platforma publikująca książki, czasopisma i magazyny. Ale tym, co wyróżnia tego rodzaju wydawców, jest to, że ich prace są tworzone na rzecz jednostki lub sprawy.

Powodem, dla którego uważam, że warto wspierać wydawnictwo, o którym mowa, jest to, że publikują one dzieła, które bez nich nie powstałyby. Jednym z przykładów jest syjonistyczna narracja w sprawie palestyńskiej, która inaczej mogłaby nie zostać opublikowana.